İptal, İade, Değişim

İade ve Değişim

1. Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

Siparişlerinizin iptalini eğer kişiye ya da araca özel üretim siparişler değil ise müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebileceğiniz gibi mesaj veya mail yolu ile de siparişinizi iptal edebilirsiniz.

 

2. Sipariş iade prosedürü nedir?

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, kişiye özel üretim ve ya araca özel üretim ürünler hariç teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

Üyeliğinize giriş yaparak Hesabım bölümünden kolay iade merkezine tıklayınız. Buradan iade kodu oluşturup, yurtiçi kargo ile tarafımıza karşı ödemeli gönderim sağlayabilirsiniz. Ürünü kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarlarıyla birlikte bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde kargoya vermelisiniz. Kargo ücreti tarafımıza aittir, bu sebeple karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Faturasız gelen iadeler kabul edilmemektedir. Ürünün iadesinin onaylanması için ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır (tadilat görmemiş, kullanılmamış, kirlenmemiş, yıkanmamış, ütülenmemiş vs.).

Ürün elimize ulaştıktan sonra 5-7 iş günü içerisinde açılır ve iade/değişim süreci başlar. İade birimi tarafından ürünle ilgili gerekli kontrollerin yapılmasının ardından iade talebinin onaylanması durumunda 7(yedi) iş günü içerisinde para iadesi banka hesabınıza yansır.

İade/değişim talebinin sonucu sisteme kayıtlı telefon numaranıza SMS yoluyla iletilir. Banka / Kredi Kartı ile yaptığınız siparişlerinizde ücret iadesi ödemeyi yaptığınız kartınıza yapılacaktır. Alışverişinizi kredi kartına taksit seçeneğiyle gerçekleştirdiyseniz ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Kapıda ödeme siparişlerinizde ise ücret iadesi için TR ile başlayan 26 haneli IBAN numaranızı ve IBAN sahibinin adını ve soyadını iade talep formunda iletmeniz gerekmektedir.

 

3. İade/değişimi yapılmayan ürünler nelerdir?

Araca ve kişiye özel olarak üretilen ürün kategorilerinden satın alınan ürünlerin iade/değişim işlemi yapılmamaktadır.

 

 

4. Ürün değişimi yapabilir miyim?

İade edilen üründe değişim talebinde bulunmanız durumunda ise, ödeme yapılan tutar değerinde sizin adınıza Hediye Çeki tanımlanarak istediğiniz ürünün almanız sağlanır. Alınan üründe beden ve renk değişimi talep etmeniz durumunda müşteri hizmetleri yardımıyla ürünün değişimi gerçekleştirebilirsiniz.

 

5. Ürün iadesi yaptığımda kargo ücreti öder miyim?

Ürün iade işlemlerini anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo ile ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. İade kargolarında bedeller MoDDesign tarafından karşılanır. Yurtiçi Kargo ile yollamış olduğunuz iade kargonuz için kargo görevlisine MoDDesign söylemeniz yeterli olacaktır.

 

 

6. Kredi kartı ya da ATM (debit) kartına sahip değilim. Kapıda nakit ödeme ile satın aldığım ürünün geri ödemesini nasıl alabilirim?

İade/değişim formunda faturada ismi geçen kişiye ait banka hesap bilgisini belirttiğiniz takdirde para iadeniz ilgili hesaba yapılacaktır. Elden ve faturada ismi geçen kişi dışında belirtilen hesaplara para iadesi yapılmamaktadır.

 

7. IBAN numaramı nasıl öğrenebilirim?

IBAN, banka hesabınıza ait olan ve TR ile başlayan 26 haneli numaradır. Bu numarayı hesap cüzdanınızdan, bankanızın ATM’sinden ya da çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

 

8. Satın aldığım kampanyalı ürünlerin iadesini yapabilir miyim?

Kampanyalı ürünlerin iadesi durumunda kampanya bozulduğu için iade edilecek tutarda yapılan indirim miktarında kesinti gerçekleştirilir.

 

9. Yurtdışından verilen siparişlerde iade ve değişim yapabilir miyim?

Yurtdışından yapılan alışverişlerde iade & değişim yapılmamaktadır.

 

10. Ürünümü iade etmek istiyorum. Siparişimle gelen hediye ürünü iade etmeli miyim?

Aldığınız ürünü iade etmeniz durumunda siparişinizle gelen hediye ürünü de göndermelisiniz. Eğer hediyenizi iade etmek istemiyorsanız para iadesinde hediye ürünün tutarı değerinde bir kesinti gerçekleşecektir. Ürününüzü değiştirmek istiyorsanız hediye ürünü gönderme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

 

11. Ürünümü iade ettiğimde ödediğim kargo ücretinin iadesi gerçekleşir mi?

Siparişin iptali durumunda, siparişiniz henüz kargoya verilmediyse kargo ücretiyle birlikte ödediğiniz tutar hesabınıza yatırılır. Fakat iade kargo gönderimi durumunda ödediğiniz kargo ücretinin iadesi gerçekleşememektedir.

 

12. Hesabıma yapılan para iadesini göremiyorum. Ne yapmalıyım?

Bu durum bankanız ile ilgilidir. Bankanız para iadesini hesap hareketlerinize hemen yansıtmayabilir. İade işleminiz sonrasında SMS yoluyla size iletilen referans numarasıyla birlikte bankanızla iletişime geçebilirsiniz. İade süreci ile ilgili sorun yaşıyorsanız; info@aracaozeldikim.com adresine mail atarak ya da 0342 360 07 87 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

13. İptal ettiğim ürünleri tekrar alabilir miyim?

İptal ettiğiniz ürünler stoklarımızda mevcutsa yeniden sipariş oluşturabilirsiniz.

 

14. İademi hangi adrese yapmalıyım?

İade etmek istediğiniz ürünleri " Sanayi Mahallesi 60047, Nolu Cd No: 64/1, 27110 Şehitkamil/Gaziantep" adresimize gönderebilirsiniz.

 

15. Mağazadan değişim yapabilir miyim?

İnternet sitemizden aldığınız ürünleri mağazamızdan değiştirmemiz mümküdür.

 

16. Değişim için gönderdiğim ürünün kargo ücretini ödeyecek miyim?

Firmamızdan kaynaklı hatalı ya da yanlış ürün gönderimlerinde kargo ücreti size yansıtılmamaktadır, ancak ürününüzde herhangi bir sorun yok ise ve yasal cayma hakkınızı kullanıyorsanız tekrar oluşturulacak siparişte kargo ücreti tarafınıza yansıtılacaktır.

 

17. Yurtdışına iade/değişim var mı?

Yurtdışı siparişlerinde  iade/değişim seçeneği mevcut değildir.